Turbodmychadla - prodej - servis

Konstrukce a servis

Konstrukce turbodmychadla je sestava statorových skříní, ve které je na speciálních ložiskách uloženo na společném hřídeli kolo turbíny, poháněné výfukovými plyny z motoru a kolo kompresoru, které vytváří přetlak vzduchu do plnícího potrubí motoru.
Jedním ze základních způsobů regulace turbodmychadla je odpouštění výfukových plynů před turbínou. Vzestupný trend přeplňovaných motorů je způsoben snahou výrobců, docílit mimo jiné i maximální pružnosti a ekceleraceschopnosti motoru. Hlavním nástrojem pro docílení těchto parametrů je regulované turbodmychadlo.
Životnost turbodmychadla je závislá na přesné a pečlivé výrobě všech částí, včetně stoprocentního dynamického vyvážení kola kompresoru a hřídele s kolem turbíny. Z důvodu vysokých obvodových rychlostí (až 200 000 ot/min), vzniká největší opotřebení na radiálních ložiskách a následně dochází k poškození těsnících ucpávkových kroužků.

Při zabezpečení optimálních provozních podmínek, hlavně čistoty mazacího oleje úvádí výrobce životnost ložisek turbodmychadla až 6 000 motohodin. Skutečnost je ale taková, že k prolínání oleje do plnícího potrubí přes turbodmychadlo dochází zhruba již po ujetí 150 000 kilometrů. Při tomto zjištění je bezpodmínečně nutné provést generální opravu turbodmychadla výměnnou opravárenské sady, tzn. nová ložiska a ucpávkové kroužky.
Pro tento způsob opravy nabízí Energy - Ecology všem zákazníkům ty nejlepší ceny.

 

Servis

  • Zajišťujeme opravy všech typů malých turbodmychadel domácích i zahraničních výrobců - "ČZ", "KKK","GARRETT", "HOLSET", "SCHWITZER", "IHI"   a další. Dále velkých turbodmychadel pro lokomotivní a stacionární motory.
  • Na všechny opravy jsou poskytnuty originální náhradní díly přímo od výrobců.
  • Pro řádný provoz turbodmychadla nabízíme i poradenskou činnost.


Zárukou kvality opravy je, že rotor turbodmychadla je před montáží samostatně dynamicky vyvážen. Všechny opravované turbodmychadla prochází  speciálním zkušebním zařízením jedinným v ČR na kontrolu funkce ložiskového středu - MRV 2. Při této zkoušce se vyhodnocují otáčky rotoru, určí se hodnota vibrací rotoru, ověřuje se těsnost ucpávek na únik oleje a provede se krátký záběh ložisek. Při zjištění vyšší hodnoty vibrací (pro daný typ turbodmychadla), provede pracovník na této sestavě úběrem materiálu dovyvážení kola kompresoru. Takto opravený a zkontrolovaný ložiskový střed má obdobnou životnost jako nové turbodmychadlo.
Životnost turbodmychadla je závislá na provozních podmínkách (před vypnutím motoru snížit otáčky na volnoběh) a pravidelné údržbě motoru - trvale zajistit čistotu a kvalitu mazacího oleje.

Vyhledávání

Kontakt

Energy - Ecology s.r.o. Sídlo: Masarykova 437, 667 01 Židlochovice
Pobočka: Špitálská 790, 684 01 Slavkov u Brna

https://energy-ecology.cz
+420 604 947 715
+420 724 232 093